Dużo się czyta o cudownych właściwościach zdrowotnych oleju lnianego, ale i samego siemienia. Na necie można znaleźć całą masę, porad przepisów, różnych diet z użyciem tych dwóch produktów. Ale umówmy się, czasem chcielibyśmy trochę wspomóc swój organizm, wzmocnić go, podleczyć w jakiś prosty i nie angażujący zbyt naszego czasu i energii sposób . Myślicie że jest to nie możliwe? Otóż tak! Jest. Podam Wam dwa BARDZO proste sposoby, szybkie i tanie. Możesz znacząco, wzmocnić swój organizm, oczyścić, poprawić trawienie. Przecież zdrowe jelit to podstawa naszego zdrowia. Wiadomo to nie od dziś
- Sposób numer jeden. Kuracja z kefiru z siemieniem lnianym. Prawdziwa bomba witaminowa.
Króciutko o właściwościach siemienia lnianego…. Znajdziemy w nim magnez, wapń, fosfor, kwasy omega-3 oraz błonnik, który poprawia metabolizm i pracę jelit. Siemię jest bogate w witaminy takie jak A, C i E. To doskonałe źródło antyoksydantów, które niszczą wolne rodniki i wykazują działanie antynowotworowe. Na stałe do swojego menu powinni włączyć siemię Ci którzy chcą schudnąć. Dają uczucie sytości i zmniejszają apetyt (dzięki błonnikowi). Dodatkowym plusem regularnego spożywania siemienia lnianego jest to, że rewelacyjnie wpływa na cerę i włosy, a także spowalnia procesy starzenia się organizmu.
Jakie właściwości ma kefir? Kefir to sfermentowany napój mleczny, który albo się uwielbia, albo nienawidzi. Wykazuje wiele pozytywnych właściwości dzięki kombinacji bakterii i drożdży. To źródło dobrze przyswajalnego białka, witamin grupy B, K, biotyny, kwasu foliowego oraz wapnia i magnezu.
Kefir to naturalny probiotyk, który doskonale gasi pragnienie, wspiera mikroflorę i korzystnie działa na perystaltykę jelit. Jest nawet uważany za naturalny antybiotyk. Kefir pomaga obniżyć poziom „złego” cholesterolu, reguluje ciśnienie krwi i wspiera pracę wątroby. Regularne picie kefiru ma łagodzący wpływ na układ nerwowy i nadszarpnięte nerwy. Badania pokazują że picie tego mlecznego napoju poprawia trawienie, zmniejsza stan zapalny i pozytywnie wpływa na jelita.
A teraz połączmy siemię lniane z kefirem. Połączenie tych dwóch składników to prawdziwa naturalna bomba witaminowa. Działanie napoju można porównać do miotełki, która sprawnie zamiecie jelita. Dodatkowo napój kefirowy wspomoże odporność, obniży poziom cholesterolu LDL i wyreguluje pracę układu krążenia.
Osoby, które są na diecie lub planują zmianę odżywiania, powinny koniecznie włączyć napój z kefiru i siemienia lnianego do diety. Jedna porcja oczyści organizm i poprawi metabolizm.
Żeby zrobić napój z kefiru i siemienia lnianego wystarczy wymieszać 100 ml kefiru z 1 łyżką siemienia lnianego.
Kurację można stosować dwa lub trzy razy w roku. Trwa ona 3 tygodnie. Koktajl najlepiej pić przed śniadaniem. W pierwszym tygodniu należy pić 100 ml kefiru i 1 łyżkę siemienia lnianego. W drugim tygodniu ilość ziaren lnu można zwiększyć do 2 łyżek. W trzecim tygodniu do kefiru dodaje się już trzy łyżki siemienia lnianego. Ziarna można zmielić przed dodaniem do kefiru.
Między kuracjami nie rezygnuj z siemienia lnianego. Możesz dodawać go różnych dań na ciepło i na zimno. Wzbogaci owocowe koktajle i smoothies, owsianki i jaglanki. Będzie doskonałym dodatkiem do domowego chleba i fit sałatek.
- Sposób numer dwa. Wprowadź do swojej diety pastę z twarogu z olejem lnianym.
Pewnie słyszałeś o diecie dr Budwig. Od 60 lat jest ona jedną z najbardziej znanych, jeżeli chodzi o walkę z rakiem za pomocą żywności. Dieta jest polecana dla osób zarówno chorych, jak i po prostu dbających o swoje zdrowie. Nie musisz od razu przechodzić na całą dietę. Jeżeli chcesz zadbać o swój organizm, możesz wprowadzić do swojej diety pastę z chudego twarogu i oleju lnianego (pasta może być przyrządzona z ulubionymi przyprawami, z papryką na ostro, lub na przykład z orzechami).
Sekretem tego duetu jest zwarty w twarogu aminokwas L-cysteina, który łączy się z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi zawartymi w oleju lnianym i tym samym tworzy produkt bardzo silnie oddziałujący na organizm. Dzięki temu połączeniu można zapobiegać i odwracać wiele negatywnych objawów chorobowych.
Aby przyrządzić pastę dr Budwig, wystarczy zmiksować ze sobą 6 łyżek oleju lnianego, tyle samo mleka, kefiru, maślanki lub jogurtu, oraz 200 g koniecznie chudego twarogu.
Bardzo ważną kwestią jest także właściwe przechowywanie kluczowego w diecie dr Budwig oleju lnianego. Niewiele osób wie, że dobroczynne nienasycone kwasy tłuszczowe ulegają rozpadowi pod wpływem ciepła, światła i powietrza. W związku z tym olej lniany może być przechowywany wyłącznie w lodówce w szczelnym pojemniku, by nie stracił swoich właściwości. Z tego samego względu, jeżeli znajdziemy taki olej na zwykłej półce w sklepie, najprawdopodobniej jest on bezużyteczny.
Jeżeli szukacie świeżego oleju lnianego, takiego który został wytłoczony dosłownie kilka dni przed dostarczeniem go do Twojego domu – dobrze trafiłeś. Oleje Prosto z Pola – to manufaktura w której olej tłoczony jest zawsze w niewielkich partiach pod zamówienie. I OD RAZU po wytłoczeniu przechowywany jest w lodówce. I do tego ze sprawdzonych ziaren, bo z własnych. Ziarna uprawiane przy minimalnym użyciu środków ochrony roślin. POLECAMY NASZ OLEJ 😊