Blog

Mydła naturalne – dlaczego warto je używać ?

Mydło naturalne w kostce stanowi tradycyjny środek czyszczący, stosowany od wieków do skutecznego usuwania tłuszczów i różnorodnych zanieczyszczeń. Pierwsze mydła były wytwarzane wyłącznie z naturalnych składników, co zapewniało utrzymanie wysokich właściwości pielęgnacyjnych.

Niestety, w dzisiejszych czasach, w dobie masowej produkcji, na rynku dominują mydła, których skład obejmuje zaledwie około 10% naturalnych składników, podczas gdy pozostałe 90% to sztucznie produkowane substancje. Barwniki, detergenty, konserwanty oraz składniki zapachowe zawarte w tych produktach mogą powodować alergie i przyczyniać się do podrażnień oraz stanów zapalnych skóry. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji stosowania syntetycznych środków myjących, warto zdobyć wiedzę na temat mydła naturalnego i korzyści, jakie płyną z jego regularnego używania dla zdrowia naszej skóry.

Dzisiaj, kiedy coraz bardziej dbamy o swoje zdrowie i naturalne podejście do pielęgnacji, mydła naturalne zdobywają zasłużoną popularność. Ręcznie robione, rzemieślnicze mydła nie tylko podkreślają naszą troskę o środowisko, ale także oferują niezliczone korzyści dla zdrowia skóry. W tym wpisie na bloga dowiesz się, dlaczego mydło naturalne jest lepsze dla Twojej skóry niż zwykłe mydła dostępne w sklepach.

 

Receptura mydeł rzemieślniczych Oleje Prosto z Pola opiera się na cennych dla skóry olejach roślinnych, olejkach eterycznych, naturalnych barwnikach i innych ważnych dla skóry substancjach jak na przykład glinki.  W masie mydlanej najczęściej wykorzystujemy oleje twarde takie jak masło Shea, masło kakaowe, olej kokosowy, oraz oleje miękkie/płynne takie jak np. oliwa z oliwek, olej rycynowy, olej ze słodkich migdałów, olej z czarnuszki, olej lniany, rzepakowy i konopny. Te cztery ostatnie oleje tłoczymy w naszej olejarni sami, z własnych ziaren które kontrolujemy na każdym etapie produkcji i dbamy o to, aby były jak najwyższej jakości i nie zawierały niepotrzebnych chemicznych dodatków.

Każdy składnik naszych mydeł, każdy olej, masło, olejek eteryczny czy glinka mają swoją bardzo długą listę cudownych właściwości pielęgnacyjnych, odżywczych, przeciwzapalnych. W takich skrótowych żołnierskich słowach można by napisać, że składniki mydła naturalnego możemy podzielić na takie 4 podgrupy:

  1. Oleje roślinne takie jak np olej kokosowy, olej oliwkowy, olej lniany, czy olej rzepakowy to popularne składniki, które dostarczają skórze niezbędnych substancji odżywczych i działają przeciwzapalnie, kojąco i ujędrniająco.
  2. Masła roślinne. Masło shea czy masło kakaowe nadają mydłu konsystencję i dostarczają głębokiego nawilżenia. Zawierają naturalne antyoksydanty, które neutralizują działanie wolnych rodników niszczących skórę, a także dużą ilość witamin i minerałów, takich jak potas, magnez, wapno i żelazo.
  3. Oleje eteryczne. Dodają naturalnych aromatów i mają różnorodne właściwości pielęgnacyjne dla skóry. Działają relaksująco, pobudzająco, odświeżająco, bakteriobójczo i dezynfekująco.
  4. Naturalne glinki.  Wzbogacają mydło o dodatkowe korzyści dla skóry, np. łagodzące, antybakteryjne czy przeciwzapalne. Glinki odżywiają i wygładzają skórę.

Korzyści mydeł naturalnych dla skóry:

  1. Dzięki naturalnym składnikom mydła są delikatne dla skóry, nie zawierają agresywnych substancji chemicznych, które mogą podrażniać i wysuszać skórę. Działają jak najlepsze emolienty.
  2. Nawilżenie i odżywienie.  Składniki mydeł naturalnych, takie jak olej kokosowy czy masło shea, dostarczają intensywnej pielęgnacji, nawilżają i odżywiają skórę. To szczególnie istotne, zwłaszcza dla osób z suchą lub wrażliwą skórą.
  3. W przeciwieństwie do niektórych komercyjnych mydeł, mydła naturalne nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów ani detergentów, które mogą przyczynić się do alergii czy podrażnień skóry.
  4. Proces ręcznego wytwarzania mydła pozwala na kontrolę jakości każdego składnika, a do tego mydła zawsze wyglądają niepowtarzalnie wyjątkowo i pięknie

Podsumowanie

Mydła naturalne to więcej niż tylko produkt do codziennego mycia. To ręcznie wykonane dzieła sztuki, które oferują Twojej skórze wyjątkową opiekę. Wybierając mydła naturalne, inwestujesz w zdrowie swojej skóry, unikasz szkodliwych substancji chemicznych i wspierasz lokalnych . Dlatego warto dać szansę mydłom naturalnym i doświadczyć różnicy już dziś! Zapraszamy do zakładki „kosmetyki naturalne” gdzie z pośród szerokiej oferty mydeł marki Oleje Prosto z Pola wybierzesz mydełko realne dla siebie albo Twoich bliskich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *